Spojené království Velké Británie a Severního Irska

Spojené království

Do Británie autem

Jednoho dne zjistíte, že mít v Británii na dovolené své vlastní auto může přinést značné výhody. Nemusíte se soustředit na řízení z pravé strany, nebudete se zpočátku bouchat pravou rukou do dveří ve snaze zařadit rychlost a také to nakonec není dražší než si půjčit auto tam.

Čti více ...

Edinburgh (Nápis na letišti)

Míle historie, tři mosty a kořeny Harryho Pottera (1)

Největší atrakcí Edinburghu je obchodní dům Primark, řekl nám průvodce. Uvidíte tu i mnohem lepší věci, ať je to město pod městem, sopku, jeden z nejikoničtějších mostů Británie, doslova koncentrovanou historii, divoký západ a také hrob Lorda Voldemorta. Na konci roku je tu poměrně teplo a letenka, která se dá při troše flexibility koupit i pod tisíc korun, činí z Edinburghu výborný tip na několikadenní podzimní výlet.

Čti více ...

Doprava na letiště Stansted

Mezi letištěm Stansted a centrem Londýna se nejsnadněji dopravíte vlakem Stansted Express. Jezdí každých 15 minut, jízdenka se kupuje s přesností na den tam a 30 dnů zpět, takže dává velkou pružnost při změně plánů a v centru Londýna jste za 40 minut. Autobusy se obvykle bookují na konkrétní čas, jedou cca 2 hodiny a finanční úspora ve špičce je minimální. My rozhodně doporučujeme Stansted Express.

Kupujte jízdenku alespoň dva měsíce dopředu, je levnější. A tři měsíce dopředu je zpáteční za 14 liber. Kupujete-li na poslední chvíli a jedete ve dvou, hledejte Webduo Offer, která je výhodnější než jízdenka pro každého, ale musíte pak být celou cestu pohromadě.

Vlaková doprava po Anglii