Kam v Evropě

Stránka pro ty, kteří milují cestování po Evropě

tipy, zkušenosti, cestopisy, články, fotogalerie, novinky -- vše ověřeno námi

Na dovolenou s dobrou knížkou

Cestovní kanceláře akce na novou sezónu teprve připravují. Vy už ovšem jezdíte nyní. Knihy Dobrovský nabízejí mnoho pěkných knížek na cesty - nejen průvodce, ale samozřejmě také detektivky, sci-fi, fantasy, světové i české autory, zkrátka cokoli vás napadne.

Úvodem...

Jste na stránkách Kam v Evropě. Jsou stále teprve ve výstavbě, ale už tu najdete první články, zejména o Spojeném království a Irsku, ale postupně přidáváme články i o dalších zemích. Nebudeme zveřejňovat velké množství článků, naopak chceme, aby všechny informace byly o to hodnotnější a obsahovaly hodně fotografií pro inspiraci. Všechno, co zde uvádíme, jsme navštívili buď my sami nebo naši blízcí přátelé, jejichž informacím můžeme důvěřovat. Chceme, aby informace, které najdete u nás, byly bez dalšího použitelné i pro vás. Jestliže u některého článku najdete doporučená ubytování, zpravidla jsme je vyzkoušeli a bydleli tam. Žádný článek není PR reklama na objednávku - cokoli zde propagujeme, činíme tak proto, že nám daná služba vyhovuje a používáme ji.

Co Vás čeká na Kam v Evropě v nejbližší době

Dokončujeme seriál Poprvé v Londýně, kde se dozvíte, jak to tam chodí s dopravou, ubytováním (kde ano a kde ne), tipy na atrakce při první návštěvě a další. Pokud se chystáte do Londýna poprvé (či podruhé), budou to články pro vás. Ostatně, první díl je venku.

Brzy vás také pošleme do Edinburghu, s nímž jsme se pro vás seznamovali během loňského roku. I zde vzniká dlouhý průvodce.

Úplně čerstvé poznatky z Malty.

Nejnovější články

Autovrak (Pixabay, photo by Bluesnap)

Jak parkujeme (nejen) v Praze na letišti

Parkování na letišti je vždy tak trochu oříšek. Což o to, místa je obvykle dost, ale cena nebývá vždy úplně rozumná - čím blíž letišti, tím vyšší cena. Proto vzniká také mnoho firem, které budují parkoviště několik kilometrů od letiště a vozí klienty tam a zpět minibusy. A pak existuje tzv. valet parking, který je postaven na tom, že auto předáte na letišti, firma si jej přeparkuje na své parkoviště a při příletu vás bude auto opět pohodlně čekat na letišti. V Praze je jedna, jejíž cena nemá konkurenci. A tam parkujeme my...

Čti více ...

Pruhovaný dům (Kensington)

Naše tipy na ubytování v Londýně

Londýn je městem mnoha možností a můžete tu strávit celý život, aniž byste jej zcela poznali. Zavítali jsme sem opakovaně a při té příležitosti vyzkoušeli mnohá ubytování. A protože ubytování v Londýně se výrazně liší od strašných přes hrozné, dobré až po vynikající, možná vám hledání ušetří naše tipy na několik vyzkoušených, kam bychom se kdykoli rádi vrátili. Nečekejte hostely nebo lowcosty, i my ovšem hledíme na slušný standard za rozumné peníze.

Čti více ...

Molly Malone

Blankeš, bukeš, bajbl a Molly Malone

Navštívili jsme Dublin. Ano, člověk už skoro nevěřil, letenky byly vždycky o dost dražší než do Londýna a navíc máme Londýn radši, i když jsme Dublin nikdy neviděli. Nakonec jsme nenechali nic náhodě, letenky koupili včas a za cenu tří running sushi vyrazili směr Dublin. A jsa poučeni z minulých nezdarů, kdy jsme často podpálili odhad času a pak zjistili, že výlet končí aniž jsme pořádně vystrčili paty z hotelu, vyrazili jsme hned na šest dní.

Čti více ...

Óda na Českou republiku

Říká se, že při cestování člověk pozná nová místa, nové lidi, jiné zvyky, nové kultury a ti talentovanější na jazyky také nové jazyky. Je tu eště jedna věc, kterou si většina lidí v ponávratové euforii neuvědomí. Většinou také poznáme, jak úžasné je to vlastně tady.

Čti více ...

Tipy mezi prvními

Vybrané akce 2019

Frühlingsfest München
26.04.2019–12.05.2019
Minchov, Německo

Malá sestřička Octoberfestu, jarní pivní slavnosti v Mnichově s padesátiletou tradicí. Sto pouťových atrakcí, hudební ohňostroj, velké stany, hudba, bavorská tradice. Proč si neužít malý Octoberfest, když je na jaře teplo?

Kulturní festival a karneval v Berlíně
07.06.2019–10.06.2019
Berlín, Německo

Jeden z největších karnevalů s několikahodinovým průvodem je jen tři hodiny cesty od nás. Několik tisíc umělců různých kultur bude předvádět své umění v ulicích Berlína. 9.6.2019 projde městem velký barevný čtyřhodinový průvod plný zábavy, tance, hudby a kejklířství.

Tommorowland Belgium
19.07.2019–28.07.2019
Boom, Belgie

Neuvěřitelné dva víkendy s DJ's celého světa (19.-21. a 26.-28.7.). Nejlépe placení DJs celého světa se sejdou na spektakulárním festivalu v parku De Schorre v belgickém Boomu, tentokrát pod názvem "Kniha moudrosti, Návrat". Loni učinkovali např. Tiësto, David Guetta, Martin Garrix, Paul van Dyk, Alesso a další. Lístky budou od února a jsou vždycky navzdory ceně hodně rychle pryč.

Doporučte nám další.

Ubytování

Booking.com

Parkování na letišti

Odkazy na parkování na dalších letištích jsou v článku Jak parkujeme (nejen) v Praze na letišti

Kompletní zájezdy

Nezobrazil se formulář?
Klikněte zde...

Letenky

Komplexní vyhledávač
Nízkonákladové společnosti
Luxus

Cestovní pojištění

50% SLEVA na cestovní pojištění od AXA

Sleva na cestovní pojištění od AXA Assistance
Nyní si můžete sjednat on-line cestovní pojištění od AXA Assistance se slevou 50%. Možná máte svou oblíbenou pojišťovnu (pokračujte s ní), možná máte pojištění k platební kartě (mrkněte se na pojistné podmínky) a pokud ne... pojištěni od AXA vypadá velmi slušně.
A tady ho najdete :-)

Ubytování v nejčastějších destinacích
Chorvatsko  Černá Hora  Slovinsko
Francie  Itálie  Španělsko
Portugalsko  Bulharsko  Řecko
Velká Británie  Irsko  Německo